Jak odstranit inkoust

Bez ohledu na to, jak se na koberec nebo na čalounění inkoust dostal, může být jeho odstraňování pro většinu lidí noční můrou. Naštěstí je tu společnost Chemspec se speciální řadou odstraňovačů skvrn, které si snadno poradí s téměř jakoukoli skvrnou. Inkoust dělíme do dvou základních skupin.

  1. Permanentní: Jedná se o druh inkoustu, který není rozpustný ve vodě a je hůře odstranitelný. Permanentní inkoust naleznete například v lihových fixách, značkovačích nebo v plnících perech.
  2. Inkoust na vodní bázi: Tomuto druhu inkoustu bychom mohli říkat dočasný. Je rozpustný ve vodě a oproti inkoustu permanentnímu je lépe odstranitelný. Nalezneme ho v propiskách, fixách nebo zvýrazňovačích. 

Pro oba případy vyvinul Chemspec Ink Exit, který si s oběma typy inkoustů hravě poradí. Co tedy vlastně inkoust je a jak ho můžeme odstranit? 

Charakteristika: Absorbovaná skvrna různých barev.
Vlastnosti: Základní nebo rozpustná anilinová barviva, nerozpustná organická rozpouštědla, oleje, pryskyřice, guma, pojidla, pigment.

Jak odstranit inkoust pomocí Ink Exitu

  1. Nalijte přípravek do kruhu kolem vnějšího okraje inkoustové skvrny.
  2. Naneste nebo nalijte přípravek přímo na inkoustovou skvrnu.
  3. Drhněte znečištěné místo pomocí Spotting Spatula nebo pomocí latexového návleku na prstu, dokud se inkoust nezačne rozpíjet.
  4. Opláchněte vodou a inkoust vymyjte.
  5. Opakujte kroky 2 až 4, dokud inkoustová skvrna nezmizí.
  6. Po vyčištění opláchněte čištěné místo vodou nebo extraktorem.

Ať žijí správně udržované koberce! A na shledanou příště!

3cf15c07f5fdf293d3e4f20b193f2746