TIPY PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE: Účinné přípravky na čištění koberců

Zvažujete-li podnikat v čištění koberců a čalounění, tak výběr správných čisticích přípravků bude pro vaše podnikání zcela klíčový. Chcete-li být v tomto oboru úspěšní, tak věřte, že míra vašeho úspěchu bude ze 30% záležet na vašich komunikačních dovednostech a zbylých 70% bude závislých na vašem vybavení, čisticích prostředcích a znalostech.

Univerzální čisticí přípravek na vše neexistuje

Výběr správného čisticího přípravku je nepochybně zcela zásadní. V praxi budete muset čelit různým druhům vláken, střihů, osnov koberců a současně na nich budete muset řešit desítky různých typů znečištění a skvrn. Dohromady to čítá stovku různých případů, kdy bude každý jiný a každý bude vyžadovat jiný přístup. Je bláhové si myslet, že jedním univerzálním čisticím prostředkem z drogerie spasíte celý svět a budete v čištění úspěšní. Proto v našem sortimentu naleznete téměř sto druhů čisticích přípravků pouze na čištění koberců a tkanin, které dokáží všechny tyto situace společně s vámi úspěšně řešit.

Na jaké situace se připravit?

Je rozdíl, zdali budete čistit koberec v mateřské školce, kde se na něj počůrávají malé děti nebo zdali budete řešit koberce v kanceláři autoservisu, kam mechanici na svých bagančatech nanosí motorové oleje z dílny. Zároveň je rozdíl, zdali budete čistit koberce v restauraci, kde se setkáte s fleky od jídel, nápojů a sirupů nebo budete čistit hotelovou recepci, kterou projdou stovky lidí denně a nanosí tam nečistoty zvenčí. Že se budete orientovat více na domácnosti a tyto sektory vás nezajímají? I tento sektor má svá specifika. Má domácnost domácí mazlíčky? Mají doma maličké děti? Co když někdo trpí alergiemi? Budete umět vyčistit rez pod vyteklým topením, odstranit žvýkačku, šminky, inkoust nebo třeba vyteklou celou montážní pěnu jako jeden můj kamarád? A co když budou koberce z vlny, hedvábí nebo se bude jednat o perské koberce? Tohle je jen stručný výčet prvních případů, na které velmi rychle narazíte.

Mýdlo do koberce nepatří!

Valná většina zákazníků se setkala s tím, že se jim koberce po prvním čištění začaly mnohem rychleji špinit. Je to dáno tím, že čisticí firma použila nevhodný čisticí prostředek nebo prostředek na bázi mýdel a jiných tenzidů a po vyčištění se zbytky těchto čisticích přípravků v koberci usadily a přitahují na sebe nečistoty jako magnet. Každým dalším takovým čištěním se jen tyto zbytky navrství a stav se tak ještě zhorší. Chemspec a další chemičky od Legend Brands do svých čisticích přípravků tenzidy nepřidávají. Jejich přípravky fungují na jiných bázích, které nezanechávají v čištěném povrchu zbytky. Koberce po mají takovém čištění stejné vlastnosti jako když byly nové a tím se i pomaleji špiní.  

Jaký čisticí přípravek vybrat?

Čištění koberců se rychle vyvíjí a chcete-li v něm být úspěšní, budete za sebou potřebovat silného a stabilního dodavatele čisticích prostředků, kterým bezpochyby jsme. Dobrá zpráva je, že pro začátek podnikání nepotřebujete desítky čisticích přípravků, ale spokojíte se s naší startovací sadou, ve které naleznete Enz-AllFormula 90 with BiosolvLiqua Gel na žvýkačky a základní odstraňovač skvrn Professional Spot Lifter. Díky této sadě si poradíte s valnou většinou syntetických koberců a tam kde si neporadíte se alespoň nestane to, že skvrny zapracujete nebo koberce nějakým způsobem znehodnotíte. A pokud při objednávce zadáte do poznámek heslo "Startovací sada", tak vám při první objednávce těchto přípravků poskytneme slevu 25%.

Budete-li mít po přečtení tohoto článku jakýkoliv dotaz, tak mě neváhejte kontaktovat. Když to bude v mých silách, rád pomohu a poradím. 

Ať žijí správně udržované koberce! A na shledanou příště! 

Jakub Janoušek, Dischem s.r.o.

fef7e9184e2038cdaf4cdcf9e5e20f56