Jaký je princip AOP čištění vzduchu?

Jaký je princip AOP fotohydroionizace čištění vzduchu?

Víte o tom, že vzduch uvnitř budov může být až 100x více znečištěný oproti venkovnímu? Pobýváte-li v takovém prostředí dlouhodobě, tak budete pravděpodobně trpět syndromem nemocných budov, který vede k častým nemocem, alergickým reakcím, únavě, migrénám, zhoršené koncentraci, ale také může vést k chronickým problém a rakovině. Jak si ale pomoci bez rozsáhlých stavebních úprav a začít dýchat zdravý vzduch i tam, kde to dříve nebylo možné? 

Jedním z nejúčinnějších způsobů jsou čističky vzduchu, které fungují na principu AOP fotohydroionizace. Že o tom slyšíte poprvé? Nevadí. AOP (fotohydroionizace) je patentovaný systém čištění vzduchu s unikátními vlastnostmi! A stručně se o této technologie rozepíšeme v tomto článku. 

Co je metoda AOP a jak funguje?

Zařízení pro čištění vzduchu využívají vyspělou technologii fotohydroionizace (AOP) a dokáží zlepšovat kvalitu vnitřního vzduchu (IAQ) s velmi vysokou účinností. Pro vytváření nezávadných oxidačních činidel slouží technologie AOP, která využívá UV záření a kovové katalyzátory obsahující čtyři kovy. Vytvářená oxidační činidla zahrnují hydroperoxidy, hydroxidové ionty a superoxidové ionty. Tato velmi agresivní oxidační činidla, která jsou uvolňována systémem AOP, jsou nezávadná a nejsou tedy škodlivá pro člověka a ani pro živočichy a rostliny.

Metoda AOP fotohydroionizace a jak funguje

Uvnitř buňky AOP dochází k působení širokospektrálního záření na katalyzátor. Katalyzátor je tvořen čtyřmi různými kovy: titan, stříbro, rhodium a měď. Proces oxidace probíhá za účasti okolního vzduchu a v kombinaci s nízkou vlhkostí. Výsledkem pokročilého oxidačního procesu jsou nezávadná oxidační činidla, která postupně rozkládají zpět na kyslík a vodík. Díky oxidačním činidlům vytvářeným buňkou AOP dokážeme napodobit čisticí procesy probíhající v přírodě. Tato oxidační činidla se v důsledku samovolného (Brownova) pohybu přesunují po místnosti nebo domě a hledají molekuly, se kterými by mohla reagovat.

Co systém AOP dokáže a k čemu jej lze využít?

Systém AOP může díky svým oxidačním účinkům reagovat s mikroorganismy (bakteriemi, viry, plísněmi), plyny, pachy a VOC a během zlomku sekundy je rozložit na kyslík a vodík. Během 24 hodin může často dojít k až 99% snížení znečištění.

Výsledky testů u několika mikroorganismů:

Viry:

SARS                   99+%
Norwalk               99+%
Ptačí hřípka          100%
H1N1                   99+%

Bakterie:

Staphyloccoccus aureus (MRSA)     98+%
Rezistentní k meticilinu                  99+%
Streptococcus sp.                          96+%
Pseudumanonas sp.                       99+%
Listerie                                         99+%
Escherichia coli                              98+%
Bacillus spp.                                  99+%   

Plísně / kvaisnky

Strachybotrys chartarum              99+%
Cabduda akbucabs                       99+%

Ke snížení dochází také v případě pachů, chemických sloučenin a kouře. Více informací a výsledky testů Vám rádi na vyžádání zašleme. 

Hledáte-li způsob, jak ochránit sebe, své blízké nebo třeba zaměstnance od nemocí a zlepšit si tak komfort života, neváhejte se na nás obrátit nebo se podívejte na naší nabídku mobilních jednotek zde.

Naše společnost navíc provádí i instalaci těchto zařízení do rozvodů vzduchotechniky, díky kterým budete dýchat čistý a zdravý vzduch bez virů, alergenů a prachu v celé budově. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit. V případě zájmu se na náš neváhejte obrátit. Budeme Vám rádi k dispozici.

Co je metoda AOP čištění vzduchu a jak funguje?