CHEMSPEC Formula 429FC 5 l Antimikrobiální prostředek na vodní bázi s širokospektrálním okamžitým a prodlouženým účinkem

Kód: 123357
Neohodnoceno
Značka: Chemspec
Pouze pro přihlášené

Antimikrobiální prostředek na vodní bázi s širokospektrálním okamžitým a prodlouženým účinkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Anti-mikrobiální dezinfekční přípravek na vodní bázi s multi-povrchovým širokospektrálním okamžitým a dlouhodobým účinkem. Obsahuje 4 různé biocidy, které okamžitě zabijí mikroorganismy a působí na jejich zbytky. NHS (National Health Service) ve Velké Británii vybrala tento dezinfekční přípravek jako vítěze programu Smart Solution a považuje jej za průlom v kontrole infekce v britském zdravotnictví. 

CHEMSPEC_Formula_429_FC_Štítok_DISCHEM_SK

Společnost Chemspec přichází s novým a vylepšeným složením nabízející všechny výhody původního přípravku F429, tzn. široké spektrum účinnosti, rychlý okamžitý a následný prodloužený účinek. Nyní je však navíc bez obsahu kvartérních amoniových sloučenin, díky čemuž je vhodný i pro prostředí, kde dochází ke styku s potravinami. Formula 429FC je vhodná pro znečištění bílou až šedou vodou. Má antimikrobiální účinnost proti: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus hirae, Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes, Candida albicans, Salmonella typhimurium, MRSA, Acinetobacter baumannii, chřipkový virus A (H1N1), lidský rotavirus, Campylobacter jejuni a koronavirového kmene SARS-CoV-2 (způsobujícího onemocnění COVID-19). Je možné jej použít na povrchy pro přípravu jídel – bez nutnosti oplachu. Pokud se přípravek aplikuje postřikem nebo mlhou, nabízí 24hodinovou ochranu, která splňuje normy pro řadu prostředí:

 • Univerzální dezinfekce povrchů
 • Prostředí se zvířaty
 • Povrchy určené pro styk s potravinami
 • Zdravotnické prostředí

Klíčové vlastnosti:

 • Účinná dekontaminace: Eradikace (zabíjení) virů a bakterií je okamžité, účinné a netoxické. Široká účinnost je zajištěna čtyřmi různými biocidy a povrchovým napětím na nanoskopické úrovni. Dezinfekční účinek dosahuje hladiny sterilizační jistoty SAL 10-6, povrchové napětí neumožňuje obnovu bakteriálního růstu. Tato patentovaná technologie poskytuje dlouhotrvající dezinfekční účinek.
 • Špičková antimikrobiální technologie: Tento antimikrobiální dezinfekční přípravek používá k dosažení jeho revolučního účinku technologii Byotrol. Byotrol je patentovaná kombinace biocidů, která nejen přináší účinné zabíjení bakterií, hub a virů, ale zaručuje také dlouhodobou ochranu na neporušených površích, která je laboratorně testována na 24 hodin. 
 • Nekorozivní, netoxický a stabilní: Přípravek je citlivý k choulostivým materiálům jako je kov, textil nebo kámen a je možné jej použít na všech površích. Jeho chemické složení podporuje kohezní vlastnosti vody. Účinnost Formula přípravku je stabilní za všech světelných, teplotních i zátěžových podmínek a je nezávislá na minerálech obsažených v přidaných aditivech.
 • Nevytváří rezistenci: Standardní antimikrobiální dezinfekční přípravky nabízí jen jeden typ biocidního účinku. Formula 429 naproti tomu obsahuje čtyři biocidy, takže v případě, že si některá bakterie vytvoří rezistenci vůči jednomu biocidu, zůstávají další tři, které ji mohou zničit. 
 • Ekonomický: Šetří až 50% nákladů. Díky jeho okamžitému účinku se šetří čas při aplikaci a díky dlouhotrvající ochraně se nemusí používat tak často jako jiné podobné přípravky. Díky vícenásobnému biocidnímu účinku nabízí široké možnosti využití, takže jedno balení tohoto produktu můžete využít pro řadu účelů. 
 • Dlouhodobě testováno v St. Bart's Hospital ve Velké Británii.
 • Vítěz NHS (National Helath Services) v programu Smart Solution v roce 2010. 

Návod k použití:

Pro použití pomocí ULV Foggerů (rosiče, zmlžovače, generátory mlhy):

 1. Nalijte prostředek do ULV foggeru pracujícího s nízkou teplotou. Doporučujeme B&G 2600 z našeho sortimentu.
 2. Naneste mlhu na povrch.
 3. Pro ověření úspěšného použití mlhy doporučujeme použít indikační proužky.
 4. Neoplachuje se.

Pro použití pomocí postřikovačů a rozprašovačů:

 1. Prostředek připraven k okamžitému použití.
 2. Nalijte do postřikovače nebo rozprašovače.
 3. Naneste na všechny kontaminované povrchy před manipulaci s nimi.
 4. Odstraňte zdroj kontaminace a všechna kontaminovaná místa pomocí utěrky z mikrovlákna otřete.
 5. Chcete-li zajistit prodlouženou antimikrobiální ochranu nebo eliminovat široké spektrum mikrobiálního znečištění, tak povrchy znovu postříkejte.  

Pro použití pomocí postřikovačů se zpěňujícím hrdlem:

 1. Prostředek připraven k okamžitému použití.
 2. Postupujte podle pokynů pro použít pomocí postřikovačů a rozprašovačů - kroky 2, 3 a 4.
 3. Pěnu naneste rovnoměrně na všechna kontaminovaná místa, a tím zajistěte jejich prodlouženou dekontaminaci a hlubší penetraci povrchu. 

Testováno dle norem:

 • EN 1276 a EN 13697 (účinnost proti bakteriím).
 • EN 1650 (účinnost proti kvasinkám).
 • EN 1650 (při 40 °C, účinnost proti houbám).
 • EN 14476 (účinnost proti virům) a modifikovaný test BSI.
 • PAS2424 (prodloužená účinnost).

Doplňkové parametry

Kategorie: Vybavení pro profesionální čištění koberců
Záruka: 2 roky
Výrobce: Chemspec
Hodnota pH: 7
Ředění: Připravené k použití
Vzhled: Čirá kapalina
Zápach: Charakteristický
Balení: 5 l
Krajina původu: Velká Británie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: