7 položek celkem
637118274888454055 santoemma sabrina

Santoemma Sabrina je kompaktní a profesionální extraktor na čištění koberců a tvrdých podlah s vysokým sacím výkonem a krátkou dobou schnutí.

Kód: S1000CAA220M
KLEENRITE Pulsar

Rotační hubice na čištění tvrdých povrchů.

Kód: 40300
KleenRite Horizon multifunkční extraktor
ZDARMAZDARMA

Lídr v čištění pevných podlahovin a koberců.

Kód: 384910CE3
KLEENRITE Edge
ZDARMAZDARMA

Výkonný, spolehlivý a ergonomický extraktor.

Kód: 364050CE3
KleenRite Sphere
ZDARMAZDARMA

Výkonný, bytelný a snadno přenositelný extraktor.

Kód: 324310CE1
SEBO DART 1 01 DISCHEM

Profesionální tyčový vysavač s klepací hlavou - vhodný pro alergiky

Kód: 543/DAR
SEBO BS360 DISCHEM 01

Profesionální dvoumotorový vysavač s pokročilým systémem filtrace - vhodný pro alergiky

Kód: SBS360

Vyberte si extraktory od prémiových výrobců KleenRite, Prochem či VersaClean

Pozvedněte čištění koberců na vyšší úroveň díky špičkovým extraktorům z naší nabídky

Extraktory, někdy nazývané jako tepovače, jsou technologie určené k čištění koberců. Jedná se o nejpopulárnější systém na čištění koberců na světě. Tepovače vstřikují horký nebo studený čisticí roztok do čištěného koberce, který pak spolu s uvolněnými nečistotami extrahují (vysávají) zpět do sběrné nádoby.

Extraktory dělíme do několika kategorií, kterými jsou TruckMount extraktory, přenosné extraktory, ručně vedené extraktory nebo extraktory se sedící obsluhou. Přenosné extraktory můžeme pak ještě rozdělit na spottery (malé extraktory vhodné k odstraňování skvrn nebo k čištění sedaček) a extraktory, které mohou být vybaveny ohřívači čisticího roztoku a dalším bohatým příslušenstvím.

Extraktory jsou v čištění koberců a čalounění tou nejúčinnější technologií, která může využít vyplachování suspendovaných nečistot pomocí čisticího roztoku. Při jejich používání je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti na přetečení odpadní nádrže nebo nasátí vysoce pěnivých čisticích prostředků do sacího ústrojí. Abychom předešli těmto problémům, snadno nám poslouží odpěňující prostředky, které se nalijí nebo nasypou do sacích hadic či odpadních nádrží.

Při výběru vhodného extraktoru na koberce hraje velkou roli tlak čerpadla, sací výkon, zda má stroj ohřev čisticího roztoku, který díky vyšší provozní teplotě zvyšuje účinnost čisticího roztoku, dále mobilita a v neposlední řadě spolehlivost. Pro porovnání sacího výkonu jednotlivých extraktorů jsou důležité dva ukazatele, kterými jsou podtlak a průtok vzduchu. Výkon sacího motoru by měl být u extraktoru ukazovat zdvihový objem vody nebo rtuti v kPa či v mmH2O a průtok vzduchu by měl ukazovat maximální množství proudícího vzduchu v l/s. Správně se mezi extraktory zorientovat a vybrat ten správný nemusí být vůbec snadné. Proto jsme pro vás vypracovali návod: Jak vybrat správný extraktor na čištění koberců a sedaček pro mé potřeby?

A pokud budete chtít i tak s výběrem extraktoru (tepovače) pomoci, neváhejte nás kontaktovat na emailu info@dischem.cz nebo na telefonu +420 702 078 350. Naše extraktory od výrobců VersaClean, KleenRite, Prochem Europe a Sapphire Scientific patří k nejmodernějším a nejvyhledávanějším po celém světě.

Od většiny extraktorů máme předváděcí modely, které vám ZDARMA předvedeme ve vaší provozovně nebo u některého z vašich zákazníků.