Máte nějaké otázky?

+420 702 078 350

info@dischem.cz

Chemspec Enz-All 2,7 kg (Enzymatický čisticí prostředek vhodný na koberce s proteinovými skvrnami)

Chemspec Enz-All 2,7 kg (Enzymatický čisticí prostředek vhodný na koberce s proteinovými skvrnami)

Kód: UKENZA6
Dostupnost: skladem

1.059,90 Kč

1.282 Kč vč. DPH


Popis produktu

Jeden z nejúčinnějších enzymů na trhu, který si skvěle poradí zejména se znečištěním biologického původu, jakou jsou skvrny od krve, stolice, zvratky a fleky od trávy nebo jídla.

Díky tomu je obzvlášť vhodný pro použití v restauračních zařízení, v komerčních prostorách a ve zdravotnických zařízeních. Tento čisticí prostředek se vyznačuje mírnou alkalitou, díky čemuž zvyšuje účinnost čištění. Nelze však použít na přírodní koberce nebo koberce odolné vůči skvrnám a nedoporučujeme jej používat na čištění čalounění. Je vytvořen tak, aby se vypořádal s nejodolnějšími proteinovými, mastnými nebo velmi zažranými skvrnami. Může být použit jako čisticí přípravek do ručně vedených extraktorů, jako předstřik nebo jako velmi efektivní odstraňovač skvrn. Je obzvlášť vhodný pro restaurační a komerční využití.

Klíčové vlastnosti:

 • Vhodný k použití na všechny proteinové skvrny. Účinně odstraňuje krev, zvratky, trávu a skvrny od potravin. Nastříkejte na koberec, vpracujte do koberce a extraktorem vyčistěte. Enz-All ™ je rovněž velmi účinný při odstraňování znečištění od moči a stolice.
 • Rychle a účinně odstraňuje mastnoty z jídla.
 • Díky pH 11,5 – 12,5 je velmi účinný v boji s problémy spojenými s mastnotou z jídla, dokonce i s nečistotami, které vyžadují vysokotlaké extrakční čištění. Když se Enz-All™ použije jako předčistič, jednoduše rozloží i ty nejšpinavější, zatvrdlé kuchyňské nečistoty nebo mastné skvrny.
 • Vynikající i jako odstraňovač proteinových skvrn. Chcete-li Enz-All ™ použít jako odstraňovač proteinových skvrn, smíchejte jednu odměrku přípravku s litrem teplé vody. Na proteinové skvrny i skvrny od potravin funguje Enz-All ™ dobře i při pokojové teplotě. Efektivního odstranění krve dosáhnete smícháním teplého Enz-All ™ dle návodu, který necháme před použitím vychladnout. 

Návod k použití:

Ředění pro použití v inline postřikovači:
Nařeďte 6 odměrek (340g) na 5 litrů vody. Použijte horkou vodu (49° - 66°C) a ujistěte se, že se prášek úplně rozpustil.

Ředění pro použití v tlakovém nebo bateriovém postřikovači:  
Nařeďte 2 odměrky (60g) na 4 litry vody. Použijte horkou vodu (49° - 66°C) a ujistěte se, že se prášek úplně rozpustil.

Ředění pro použití jako odstraňovač skvrn.:
Nařeďte 1 odměrku (30g) na 1 litr vody. Použijte horkou vodu (49° - 66°C) a ujistěte se, že se prášek úplně rozpustil.

Před použitím proveďte test stálobarevnosti. Prostředek doporučujeme oplachovat pomocí Formula 90 PowderFormula 90 nebo OneClean™.

Technická doporučení:

 • Enzymy potřebují určitý čas, aby narušily vazbu nečistot k vláknům. Proto nechte prostředek určitou dobu působit (5 - 15 minut), ale dbejte na to, aby koberec před samotným čištěním nevyschl. 
 • Enzymy vyžadují konkrétní hodnotu pH. Proto je nemíchejte s jinými přísadami, které by mohly změnit pH připraveného enzymatického roztoku.
 • Enzymy potřebují pro správné působení vodu, takže koberec nesmí před samotným oplachováním pomocí extraktoru vyschnout. 
 • Ideální teplota aktivaci enzymů se pohybuje v rozmezí od 49°C do 66°C. Při nižších teplotách se činnost enzymů zpomaluje a při příliš vysoké teplotě dochází k jejich poškození. 
 • Jakmile přípravek nadávkujete, nezapomeňte nádobu opět uzavřít. Ochráníte tak přípravek před vlhkostí a kontaminací. 
 • Prášek je lepší přidávat do vody, nikoliv naopak - omezí se tím tvorba pěny uvnitř nádrže extraktoru.
 • Po cca. 12ti hodinách od zředění s vodou začnou enzymy postupně vymírat a čisticí roztok začne ztrácet na účinnosti. Proto si čisticí roztok připravujte vždy čerstvý.  

Parametry produktu

Výrobce: Chemspec
Hodnota pH (neředěné): 11,5 - 12,5
Pokrytí: až 1500 m2
Ředění - předstřik: 1-10 odměrek / 4l teplé vody
Vzhled: bílý prášek
Vůně: květinová
Balení: 2,7kg – kanystr

Soubory ke stažení

Kontaktní údaje

Dischem s.r.o.
Nádražní 192
33901, Klatovy

+420 702 078 350
info@dischem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.