Máte nějaké otázky?

+420 702 078 350

info@dischem.cz

Šampony a Enkapsulace

Enkapsulace je proces, při kterém čisticí prostředek uvolňuje nečistoty a zapouzdří je v mikroskopickém polymeru. Zatímco koberec může být suchý velmi rychle, čisticí prostředek vyžaduje určitou dobu vytvrzování. K aplikaci těchto přípravků používáme postřikovače, kterými naneseme přípravek na čištěný povrch. K zapracování pak používáme kartáčové stroje s protiběžně rotujícími kartáči nebo jednokotoučové čisticí stroje s pomocí absorpčních mopů. Extrakce pak probíhá po vytvrzení výrobku při běžném vysávání. Tato metoda napomáhá pomalejšímu špinění koberců a zvyšuje účinnost extrakčního čištění. Doporučuje se provádět mezi extrakčními čištěními.

Podobně jako enkapsulace, předchází šamponování extrakčnímu čištění. Tato metoda čištění koberců je založena na čištění pomocí jednokotoučového stroje, který zapracovává šampon do koberce, případně se dají použít kartáčové stroje s protiběžně rotujícími kartáči. Šampon se do koberce dostává díky nádrži s roztokem a kartáče vytváří hustou pěnu. Pěna nečistoty zapouzdří a začne je od vláken uvolňovat při vysychání. Samotná extrakce nečistot probíhá po vyschnutí šamponu běžným vysáváním.

V kategorii "Šampony a Enkapsulace" dále naleznete:

Kontaktní údaje

Dischem s.r.o.
Strakonická 130
46008, Liberec 8

+420 702 078 350
info@dischem.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny se společností Google. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.